Chrupiące placki ziemniaczane

placki ziemniaczane

Szybki przepis na chrupiące placki ziemniaczane Thermomix to doskonała inspiracja na obiad dla całej rodziny. Ile czasu przygotowuje się placki ziemniaczane w urządzeniu Thermomix? Dzięki pomocy niezastąpionego urządzenia kuchennego, ciasto gotowe jest w zaledwie kilka minut. A może nieco zdrowsza alternatywa, czyli placki ziemniaczane w płatkami owsianymi?

Chrupiące placki ziemniaczane Thermomix

Chrupiące placki ziemniaczane Thermomix uwielbia chyba każdy. Mogą być podane ze śmietaną, aromatycznym sosem, lub też solo. To danie, które można spożywać nie tylko w ramach obiadu, ale również na śniadanie, czy też kolację. Jak więc zrobić placki ziemniaczane w urządzeniu Thermomix?

Zacznij od przygotowania następujących składników:

  • 550 gram obranych ziemniaków,
  • 1 cebulę średniej wielkości,
  • 45 gram mąki,
  • 2 jajka,
  • pół łyżeczki soli,
  • pół łyżeczki pieprzu
  • olej do smażenia

Jak przygotować placki ziemniaczane?

Teraz przygotuj urządzenie kuchenne i ustaw w nim tryb obroty 5, na 12 sekund. Przełóż wszystkie składniki do misy (oprócz oleju) i dokładnie rozdrobnij. Ciasto na chrupiące placki ziemniaczane Thermomix gotowe. Teraz wystarczy jedynie wysmażyć na oleju poszczególne sztuki, na złoty kolor. 

Szybki przepis na placki ziemniaczane z płatkami owsianymi Thermomix

Jeśli potrzebujesz szybki przepis na smaczne i odżywcze danie, to placki ziemniaczane z płatkami owsianymi Thermomix będą świetnym wyborem. To wersja bogata w sporą ilość mikroskładników, dzięki obecności płatków owsianych. Ile czasu przygotowuje się taki posiłek? Wyrobienie ciasta to kwestia kilku minut. Do miski Thermomixu wsyp 20 gram płatków owsianych i zmiel w trybie 5 sekund, w trybie obroty 6. Przełóż zawartość do innej miski. Obierz, umyj i pokrój kilogram ziemniaków i 2 średnie cebule. Umieść warzywa w misie Thermomixu, a następnie miksuj przez 25 sekund, w programie obroty 5. Kolejno wymieszaj zmielone płatki owsiane, 20 gram mąki ziemniaczanej, 2 jajka, łyżeczkę soli i świeżo zmielony pieprz. Wszystkie składniki ponownie miksuj przez 15 sekund w trybie obroty 5. Ostatnią czynnością będzie wysmażenie ciasta na złoty kolor.