Owsianka Thermomix z bananem

owsianka z bananami

Owsianka to świetny wybór na idealny początek dnia. Jest ekspresowa w przygotowaniu, a dzięki pomocy niezastąpionego urządzenia kuchennego, możesz całość przygotować bez konieczności używania miliona garnków. Ile czasu i jakie dodatki można użyć, aby danie to było jeszcze smaczniejsze i bardziej odżywcze?

Szybki przepis na danie, jakim jest owsianka Thermomix

Szybki przepis na owsiankę Thermomix przyda się każdej zabieganej i zapracowanej osobie. To smaczne danie, które pomoże dobrze rozpocząć dzień. Jednak nie tylko na śniadanie możesz spożywać ten posiłek. To także doskonały wybór na przekąskę, lub też podwieczorek.

Owsianka Thermomix dzięki możliwości modyfikowania dodatków nigdy się nie znudzi! Przygotuj zatem:

  • 60 gramów płatków owsianych,
  • szczyptę soli,
  • 100 gram mleka,
  • 350 gram wody,
  • pół łyżeczki cukru lub innego słodzika

Jeśli nie wiesz, jak zrobić owsiankę Thermomix, podpowiemy, jakie kroki powinieneś poczynić. Przede wszystkim przygotuj urządzenie kuchenne i ustaw tryb obroty 2 oraz 90 stopni Celsjusza. Do misy wsyp płatki owsiane, mleko, wodę, sól oraz cukier i podgrzewaj przez 8 minut. Po tym czasie danie jest gotowe, wystarczy dodać ulubione i odżywcze składniki – czyli jogurt lub serek, a także owoce i orzechy. Można również dodać dżem, lub konfiturę 

Owsianka Thermomix z bananem – ile czasu potrzebujesz na jej wykonanie?

Jeśli nie wiesz, ile czasu potrzeba na wykonanie owsianki Thermomix z bananem, to spieszymy z odpowiedzią. Będzie to 10 minut. Do naczynia urządzenia kuchennego dodaj jednego banana, 70 gram płatków owsianych, 300 gram mleka, 80 gram wody, szczyptę soli i pół łyżeczki cukru. Ustaw tryb obroty 2, temperaturę 200 stopni Celsjusza i podgrzewaj przez 10 minut. Łatwe do przygotowania śniadanie, przy użyciu urządzenia kuchennego pozwoli zaoszczędzić czas o poranku. Nie musisz gotować i podgrzewać niczego z wyprzedzeniem, tak jak w przypadku chociażby jajek. Zamiast tego możesz po prostu zrobić jedną zdrową miskę, kiedy tylko będziesz potrzebował. Urządzenie kuchenne ułatwia stworzenie zbilansowanego posiłku, jakim jest owsianka Thermomix bez marnowania czasu!